DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 2167333-0,07%
Isparta
23°

AZ BULUTLU

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
RESİM AÇIKLAMASI
RESİM AÇIKLAMASI
RESİM AÇIKLAMASI
RESİM AÇIKLAMASI
NEREDE KALMIŞTIK ?

NEREDE KALMIŞTIK ?

ABONE OL
25 Mayıs 2023 00:13
NEREDE KALMIŞTIK ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL
RESİM AÇIKLAMASI

Akdeniz Gazetesi kimsenin yazmadığını, yazamadığını yazan gazetecilik anlayışıyla sizin için yayın hayatında.

RESİM AÇIKLAMASI

ÖZGÜVENİ YÜKSEK BİR GAZETE

Asla satılık ve kiralık kalem kullanmadan 5N 1K (ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin, kim) sorularını gazetecilik prensipleri olarak kabul ederek kaleme aldığımız konu ve konularla sizin gazeteniz olarak Akdeniz evinizde, işyerinizde…

KIBLEMİZ DÜZGÜN OLACAK

Kıblesi düzgün, şeytan ile ortaklık peşinde koşmayacak Akdeniz Gazetesi münafık, hain, terörist, Devlet ve millet düşmanlarının, laiklikte yeri olmayan din düşmanı ve din istismarcılarına karşı sonuna kadar mücadele edecek.

NEREDE KALMIŞTIK?

Yıl 10 Şubat 1994. Yapılan bir anketle Akdeniz Gazetesi ilk sayısı ile yayın hayatına başlıyordu. Bendenizin bizzat kaleme aldığı köşe yazısının adı; “NEDEN ÇIKIYORUZ?” idi.

O gün özgür ve güçlü bir gazetenin önemli bir iddiası vardı.

“GELENİ ETEKLEMEK, GİDENİDE İTEKLEMEK İÇİN ÇIKMIYORUZ”…

Öyle de oldu. Yıllar geçti. Akdeniz Isparta’nın A takımı bir kadro ile açık ara gündem belirleyen bir gazete olarak sizin gözünüz, kulağınız ve diliniz olmanın gururuyla yoluna devam ediyordu.

KİMLER GELDİ, KİMLER GEÇTİ?

“Amma velakin” ile merhum Ali İhsan Çaltı, Salih Tokay, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Çetin Keskinpala, AA temsilcisi Zafer Çağlar ve usta gazeteci Merhum Soner Toros vd.

Her biri “ben” değil, “biz” diyerek tek yumruk kenetlenmiş bir gazete için gecesini gündüzüne katarak büyük bir sorumluluk duygu ve düşüncesi ile her gün yeni bir dünya kurmak için gazetemiz Akdeniz’e sahip çıktılar.

İHANETE KURBAN OLAN BİR GAZETE

Hiç kimsenin hayal dünyasından bile geçmeyen bir tarihte Akdeniz Gazetesi büyük bir ihanetle karşılaştı.

Kurucusu ve fikir babası olduğum bir gazetenin korkunç bir ihanetle el değiştirmesi ve şahsımı hedef alan ağır ithamlara hedef olmam karşısında C.Allah’a havale ettiğim iş ortağıma bugün yine de sağlık ve esenlikler diliyorum.

ALLAH SABEREDENLERLE BERABERDİR

Isparta’nın adeta amiral gemisi haline getirdiğim Akdeniz Gazetesi’ni kapattırırken gözlerimden yaş, içimden kan ağlıyordum.

Nefis muhasebesi yapmak her insana nasip olmaz. Çoğu kez yaşadığımız sıkıntıların günahlarımızı kefareti olduğuna inanmakta zorlanırız. Yani hayrın ve şerrin irade-i cüzziye ile irademize teslim edilmiş olmasına rağmen Hakk’a teslimde isyankâr insanlar dünyasında yaşadığımız için suçumuzu kabul etmezken ne kadar asi ve doyumsuz olduğumuzun farkında bile olmadan hayatımıza devam ederiz.

Eğer dünya hayatının sınav için yaratıldığını bir bilebilseydik hiç kimse, kimseye haksızlık etme lüksünün olmadığını temsil ederdi(k).

HAKLARIMI ALLAH’A HAVALE ETTİM

Yunus Emre’nin;

“Mal sahibi, mülk sahibi,

Hani bunun ilk sahibi,

Malda yalan, mülkte yalan,

Var git birazda sen oyalan.” veciz sözü ve yaşadığımız asrın felaketi deprem(ler) karşısında herkesi helalleşmeye davet ediyorum.

ÖZGÜVENİ YÜKSEK BİR GAZETE

Yine hiç kimsenin yazmadığı, yazamadığını yazan bir gazetecilik için yayın hayatına başlıyoruz.

Asla satılık ve kiralık kalem kullanmadan 5N 1K (ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin, kim) sorularını gazetecilik prensipleri olarak kabul ederek kaleme aldığımız konu ve konularla sizin gazeteniz olarak Akdeniz evinizde, işyerinizde…

Akdeniz, kıblesi düzgün, şeytan ile ortaklık peşinde koşmayan, münafık, hain, terörist, Devlet ve millet düşmanlarının, laiklikte yeri olmayan din düşmanı ve din istismarcılarının korkulu rüyası olarak her zaman ve her yerde sizlerle olmak için çıkıyor. Laikliği inancının gereği yaşama hürriyeti olarak kabul edenlerin sesi olmak için geliyoruz.

Mesleğinde zirve yapmış duayen gazeteci Müslüm Aktürk’ün sorumlu müdürlüğünü yaptığı Akdeniz Gazetesi sizin için, sizin adınıza yayın hayatında.

Akdeniz sizlerin çok değerli destekleri ve dostlarımızın istekleriyle yeniden sizlerle birlikte…

YİĞİT, DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKANDIR

Vakit su gibi akıp gitti. Aradan geçen 30 yıla yakın bir zamandan sonra hasretle beklediğiniz; bugün yine sizlerle birlikte, el ele, kol kola, yayın hayatına başlayan gazeteniz Akdeniz Gazetesi yine düştüğü yerden kalkan bir yiğit gibi sizler için yayında.

Not: Isparta aşığı, merhum Züftü Altuğ’un veliahttı, gazeteler patronu Emre Altuğ’a da teşekkür borcumuzu teslim ediyorum.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
400x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Araç çubuğuna atla