DOLAR 32,6477 -0.46%
EURO 34,9883 -0.75%
ALTIN 2.422,86-0,90
BITCOIN 2136748-1,25%
Isparta
30°

AÇIK

17:09

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
RESİM AÇIKLAMASI
RESİM AÇIKLAMASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
RESİM AÇIKLAMASI

Karabağ Savaş Suçları Araştırma Komisyonu Başkanı (KASSAK) Salih Kurt, tutuklu ve hükümlü haklarının iyileştirilmesi, ranza ve yatak eksikliğinin vardiyalı kullanımının önüne geçilmesi için mahkûmlardan gelen ‘genel af’ talebini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne iletti.

RESİM AÇIKLAMASI

Genel affın, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı dolayısıyla 29 Ekim tarihinde çıkarılmasının istendiğini belirten Salih Kurt, genel af çıkarılacaksa terör ve yüz kızartıcı suçların muaf tutulması gerektiğini söyledi.

Genel afla ilgili son talebin Isparta Cezaevi’nde, bir yazısında, şaibeli oy kullandıklarını iddia ettiği iki kişinin isimleriyle birlikte TC kimlik numaralarını yazan ancak bir saat kadar sonra siteden kaldırmasına rağmen tutuklanan Gazeteci-Yazar Mehmet Ali Çelik’ten geldiğini vurgulayan KASSAK Başkanı Salih Kurt, amaçlarının haksız ve gereğinden fazla yatan, yatmaya mahkûm edilen vatandaşlara yardım etmek olduğunu anlattı.

KASSAK Başkanı Kurt’un, Mehmet Ali Çelik adına Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Komisyonu Başkanlığı’na yazdığı dilekçeyi ➡ Buradan indirebilirsiniz.

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

(Dilekçe Komisyonu Başkanlığına)

Konu: GENEL AF (Adalet-i mahza akçesi bol olana kafi gelir, Akçesi az olana mizan terazisi)

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ Dilekçe Komisyonu Başkanlığına)

Devran-ı alem-i Devletlimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sunulmak üzere; Af ve mağfireti en yüce olan ALLAH (cc) O, çok esirgeyici ve bağışlayan Rabbimizin selam üzerinize olsun. Biz ALLAH (cc)’ tan af ve mağfiret dileyen kulları olarak, mahkumiyetimizin ve mahcubiyetimizin lisanı ile 18 Eylül 2023’ten beri tutuklu bulunduğumuzdan, bu mektubu kanaat önderi olarak gördüğümüz, vatan ve millet için çok kıymetli mücadeleler vermiş, KASSAK Komisyonu Başkanımız Sayın Salih KURT Başkanımıza rica ile yazdırıyoruz.

Saygıdeğer Devran-ı alem Devletlim; Bir kader mahkûmu olarak kendi vatanımızda yarım asır çaplam ile bu vatana hizmet verdim. Kendi bayrağının gölgesinde fındık kabuğunu doldurmayacak bir meseleden 72 yaşımdan sonra demir parmaklıklar ardında çaplam ile tavlı dehlizde hapsoldum.

Saygı değer kudretli Devletlim; Devlet-i beka-i aliyyenin bekası ile yeşeren umutlarımız sürç-ü lisanımız affola, at izi, it izine bir küçük düzeltme ile karıştırıldı. Tevkîf-i arâs hacc-ı asgar ömre matbuat ile verilen havadislerde zat-ı Devleti alliye Teberru Esâsî üzerine beyanlar haşr olmakta.

Ey devletlinden büyük şefaati olan kudretli Devlet büyüğüm; Küçük beççeleri olduğu halde, ortada davalı ve davacı olmamasına rağmen yatan günahsız kalebentler var. Bu en basit bir örnek. Nafaka hükümlüleri yine aynı durumda Adalet-i mahza akçesi bol olana kafi gelir, Akçesi az olana mizan terazisi.

Ey müminlerin emiri, Sayın Devran-ı alem Devletlim; Al-i İmran Suresi, 134. ayet: Enfal Suresi, 4. ayet: Enfal Suresi, 70. ayet Onlar, bollukta da, darlıkta da infak edenler, öfkelerini yenenler ve insanlar (daki hakların)dan bağışlama ile (vaz)geçenlerdir. Allah, iyilik yapanları sever. Hülasail-i kelam buhran geçiren bu adalet sisteminin, tutuklu ve hükümlü haklarının iyileştirilmesi, ranza ve yatak eksikliğinin vardiyalı kullanımının önüne geçilmesi için zat-ı alinizin teveccühlerine ve hoşgörünüze sığınarak terör suçları hariç bir genel af istiyoruz. Bu mukaddes duygular ile keramet sahibi ALLAH CC selamı ile ellerinizden öpüyor, bütün kader mahkumları için af ve mağfiret talebimizi yeniliyoruz.

Isparta E Tipi Kapalı Cezaevinden kader mahkûmları olarak duygularımıza tercüman olan KASSAK Komisyonu Başkanımız Sayın Salih Kurt’a minnettarız.

Saygılarımızla, Mehmet Ali Çelik.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
400x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Araç çubuğuna atla