DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 2166066-0,16%
Isparta
23°

AZ BULUTLU

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
RESİM AÇIKLAMASI
RESİM AÇIKLAMASI
RESİM AÇIKLAMASI
RESİM AÇIKLAMASI
SAĞLIKLI BESLEN SAĞLIKLI YAŞA

SAĞLIKLI BESLEN SAĞLIKLI YAŞA

ABONE OL
16 Ağustos 2023 11:44
SAĞLIKLI BESLEN SAĞLIKLI YAŞA
2

BEĞENDİM

ABONE OL
RESİM AÇIKLAMASI

Bitki Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki, sağlıklı yaşam için sağlıklı düşünmenin ve sağlıklı beslenmenin şart olduğunu söyledi.

RESİM AÇIKLAMASI

“Bitkilerin Efendisi” lakaplı Prof. Dr. Ahmet Maranki, Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (TİNGADER) Genel Başkanı ve Akdeniz Gazetesi ile www.küreselakdeniz.com’un İmtiyaz Sahibi Mehmet Ali Çelik’i ziyaret etti. TİNGADER Genel Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette TİNGADER Genel Başkan Yardımcısı Şener Taşören, TİNGADER Antalya Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Eryiğit, Ahmet Maranki’nin Isparta Temsilcisi Osman Acar, Akdeniz Gazetesi Abone-Reklam Koordinatörü S. Lütfi Ergün de katıldı.

Maranki, söz konusu ziyareti Mehmet Ali Çelik’e “hayırlı olsun” demek için gerçekleştirdiğini belirterek, “TİNGADER Genel Başkanı Sayın Mehmet Ali Çelik’in yaptığı güzel işleri, yazdığı cesur yazıları duyuyoruz. İşte ben de bunun için bu ziyareti gerçekleştiriyorum. 35 senedir ben de yazıyorum, söylüyorum. Maalesef medya suskun, asla doğruları söyleyemiyor.” dedi.

Yıllar önce halkı aydınlatma görevine önce Cuma dergisinde başladığını sonra Hürriyet, Sabah, Posta gazeteleri ile devam ettiğini ve son 10 seneden beri yine Yeni Akit gazetesinde Salı ve Cuma günleri yazdığını hatırlatan Pro. Dr. Maranki, “Hakk’ın hatırını ali tutmak için bütün gayretimizi sonuna kadar harcıyoruz” ifadesini kullandı.

Medyanın günümüzde artık sadece gazeteden ibaret olmadığına dikkat çeken Prof. Dr. Ahmet Maranki, sosyal medyanın ülkede birçok şeyleri değiştirdiğini anlattı.

Kendisinin de 2 milyon dolayında takipçisi olduğunu bildiren Maranki, “Çok şükür sesimizi duyurabiliyor, ebedi dünyayı kazanmak için gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

KÜLTÜR EMPERYALİZMİ VAR

Sağlıklı yaşamak için sağlıklı düşünmenin ve sağlıklı beslenmenin şart olduğunu hatırlatan Bitki Uzmanı Prof. Dr. Maranki, insanların sağlıklı yaşayabilmeleri için Türkiye’de bin 500, yurt dışında ise 2 bin civarında merkez açtıklarını söyledi.

İl emri “Oku” olan bir dinin mensupları olmamıza rağmen Türkiye’de okuma oranın düşük olduğuna dikkat çeken Maranki şöyle devam etti:

“Maalesef okumayan bir toplumuz. Size gelene 40’a yakın dükkân gördük, hiçbirinin ismi Türkçe değil, hiçbirinde çalan müzikler Türkçe değil. Bu bir müstemlekedir, müstemleke ruhudur. Bu toplumun asimile olmasıdır, bu kültür emperyalizmidir. İlk emi ‘oku’ olan bir dinimiz var ama maalesef okumayan bir toplumuz. İngiltere’de, Almanya’da Türkçe isim, Türkçe müzik duyamazsınız. İşte burada medyaya çok önemli görev düşmekte. İnşallah Cumhur İttifakı hükümetimiz bu işi çözer, diye onları destekliyoruz.

Diğer siyasi partilerimizin de bu vatana, devlete millete, devletin mukaddesatına, bu toprakları bize vatan yapan şehitlerimize sahip çıkmaya davet ediyorum.

KANTARON BİTKİSİNİ BİLEN YOKTU

Bitki üzerine yaptığı çalışmaları da anlatan Maranki, Türkiye’de ve dünyada çok sayıda verdiği konferanslarla insanlara bitkilerin sağlığa olan etkisini izah etmeye çalıştığını söyledi.

Türkiye’de 20 sene öncene kadar kantaronun bilinmediğini vurgulayan Prof. Dr. Ahmet Maranki, Türkiye’nin şifalı bitki zengini bir ülke olduğunu kaydetti.

Maranki, eşi Elmas Maranki ile birlikte insanların sağlığı için yılmadan uğraş veremeye devam ettiklerini sözlerine ekledi.

TİNGADER Genel Başkanı Mehmet Ali Çelik ise, Prof. Dr. Ahmet Maranki ve eşini insanlığa faydalı bu araştırmaları yaptıkları için kutladı.

TİNGADER’in Türkiye’de 60’ın üzerinde şubesi olduğunu hatırlatan Çelik, “Bu ziyaretinizi ve söylediklerini TİNGADER grubumuzda paylaşacağız. Bu vesile ile sağlık açısından çok yararlı açıklamalarınızı biz de daha geniş bir alanda duyurmaya çalışacağız” dedi.

TİNGADER Genel Başkanı Mehmet Ali Çelik, ziyaret anısına ve toplumun sağlığı için yapılan çalışmalar nedeniyle Prof. Dr. Ahmet Maranki’ye plaket taktim etti. Çelik ayrıca, Türkler’e Anadolu’nun tapusunun kazanıldığı Miryokefelon Zaferi ile ilgili bir kitap ve harita hediye verdi.

Prof. Dr. Ahmet Maranki de, eşi Elmas Maranki ile birlikte yazdıkları “Beyaz Ölüm” adlı kitabı hediye etti.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    400x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

    Araç çubuğuna atla