DOLAR 32,2076 0.01%
EURO 35,0583 0.12%
ALTIN 2.524,870,98
BITCOIN 2150429-0,71%
Isparta
21°

HAFİF YAĞMUR

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
RESİM AÇIKLAMASI
RESİM AÇIKLAMASI
RESİM AÇIKLAMASI
RESİM AÇIKLAMASI
ISPARTA’DA GÜNEŞ HERGÜN YENİDEN DOĞACAK…

ISPARTA’DA GÜNEŞ HERGÜN YENİDEN DOĞACAK…

“Basın-medya sektörümüzün mutfağında pişmiş, yıllarını bu sektöre bahşetmiş iki duayen gazeteci-yazar arkadaşımın yanında üç beş satır da olsa yazmak hakikaten zor olsa gerek.”

ABONE OL
24 Mayıs 2023 00:47
ISPARTA’DA GÜNEŞ HERGÜN YENİDEN DOĞACAK…
0

BEĞENDİM

ABONE OL
RESİM AÇIKLAMASI

“Basın-medya sektörümüzün mutfağında pişmiş, yıllarını bu sektöre bahşetmiş iki duayen gazeteci-yazar arkadaşımın yanında üç beş satır da olsa yazmak hakikaten zor olsa gerek.”

Gül şehrimiz Ispartamızın sınırlarını aşan gür sesi ‘Akdeniz’ gazetemizin bundan böyle günlük yayına başlamasından duyduğum memnuniyeti belirtir; bu vesile ile Isparta halkına ve Akdeniz Bölgemize hayırlı, uğurlu olması temennisiyle bahtı açık, ufku aydınlık olsun dua ve dileklerimi arzederim.

RESİM AÇIKLAMASI

Akdeniz Gazetesi, bahçesinde güller açan bölge halkımızın gür sesi, istek ve arzularının tercümanı olacaktır.

Uzun yıllarını basın medya kuruluşlarımıza heba etmiş iki duayen gazetecimiz Mehmet Ali Çelik ve Müslüm Aktürk’ü azim, cesaret ve fedakarlıklarından dolayı tebrik ediyorum. İnanıyorum ki, bölgesinde cereyan eden hadiselerin kamuoyuna duyurulmasındaki hassasiyeti ile bölge halkımızın gözü, kulağı ve hissiyatının tercümanı olacaklardır.

Günlük hadiseler iyi okunmalı, doğru analiz edilmelidir…

Vuku bulan hadiseler hangi şiddette olursa olsun mutlaka okuyucuya vereceği bir mesaj, hafızasında da tesirleri vardır. Bu anlayışla basın ilkelerine riayet edilerek yapılan haberciliğin önemi her geçen gün daha da artmakta ve okuyucu tarafından benimsenmektedir.

Güzelliklerin sembolü, gül denince ilk akla gelen şirin beldemiz Ispartamıza ‘Akdeniz’ gazetemizin tekrar hayırlı, uğurlu olması temennisiyle yayın hayatında başarılar diliyorum.

YERLİ VE MİLLÎ!.. “HEDEF: 2023-2053-2071…”

Arife Tarif Gerekmez! Sevdamız ata yadigarı aziz vatanımızın tam bağımsızlığı ve bekasıdır.

Yıl 1915…İstiklal ve istikbal savaşımızın akabinde ‘Bağımsızlık benim karakteridir diyen’ Kahraman Asker, Ordularımızın Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde atalarımızın kanlarıyla, canlarıyla bizlere emanet ettiği Aziz Vatanımız Türkiye Cumhuriyeti devletimizin dünyaya ilanının 100’üncü yıl dönümünü idrak ediyoruz. Bu anlamlı ve güzel günümüz kutlu, mutlu ve umutlu olsun.

TÜRKİYE CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 100’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ (1923 – 2023)

100 yıl evvel karşımızdaki 7 düvel ‘emperyalist devletler’ yine türlü entrikalarla bizleri tekrar bölmek, parçalamak için türlü türlü hilelerle ülkemizi içerden ve dışardan kuşatıp bölmeye, parçalamaya çalışmaktadırlar.

Geçmişini bilmeyenler geleceğine yön veremezler…

Tarih bir toplumun hafızasıdır. Geçmişimizi ve tarihimizi mutlaka öğrenmek zorundayız. Bu ve benzeri değerleri öğrenmek varlık sebebimizdir. Aksi takdirde telafisi mümkün olmayan bedeller ödemek zorunda kalırız.

Bu bakımdan tarihimize mal olmuş kahramanlarımızı tanımalı ve onların yaşantılarını sosyal hayatımızda örnek almalıyız. Kökleri tarihin derinliklerinden gelen asil bir milletin meydana getirdiği medeniyetimizin izleri takip edilmelidir. Bu değerlerimiz genç kuşaklara kusursuz ve eksiksiz aktarılmalıdır. Bizim kahramanlarımız azımsanmayacak kadar çoktur. Onları kendimize rehber edinmeliyiz. Bunlar kahraman askerlerimiz, devlet adamlarımız, ozanlarımız, şairlerimiz, ilim ve bilim adamlarımız.

ÖNÜMÜZDE OLDUKÇA ÖNEM ARZ EDEN BİR SEÇİMİMİZ VAR… (28 MAYIS 2023)

Naçizane geçmişte koalisyon hükümetlerinin sancılı dönemlerini yaşayan ve türlü türlü sıkıntılara tanık olan aydın bir yurttaşım. Dilimiz, dinimiz, tarihimiz, geleneğimiz, göreneğimiz hülasa kültürümüz varlık sebebimizdir. İnanıyorum ki yaş ortalaması 35-40 olanlar da o ızdıraplı günleri hatırlayacaklardır.

Bizim kültürümüzde yaşlılara ayrı bir hürmet ve saygı anlayışı vardır. Nedeni ise onların hayat tecrübelerinden istifade edebilmemizdir. Onlara biz bilge (bilgili-tecrübeli) insanlar deriz. Bu bakımdan hayatta olan büyüklerimizde tecrübelerini, bilgi birikimlerini gençlerle paylaşmalıdırlar.

Bizler de geçmişimizi dosdoğru araştırmalı ve yeniliklere açık olmalıyız. Edindiğimiz bilgi birikimlerimizle bir mum ışığı kadar da olsa etrafımızı aydınlatmalıyız. Aksi takdirde insanlık vasfımızdan uzak, ilimden, bilimden yoksun diğer yaşayan canlılardan farkımız olmaz.

MANEVİ DEĞERLERİMİZİN, KÜLTÜRÜMÜZÜN TEMELİ SAYGI VE SEVGİDİR…

Yunus Emre’nin dizelerinde ifade ettiği gibi: ”ilim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır. Okumaktan murat ne? Kişi Hakk’ı bilmektir. Çün okudun bilmezsin, ha bir kuru emektir. Okudum, bildim deme, çok tâat kıldım deme, eğer Hakk’ı bilmezsen, abes yere gelmektir.”

Sevgi ve hoşgörünün sembolü Yunus Emre’nin mısralarındaki bu güzel nasihatlerden nasibimizi almalıyız.

Bu ve benzeri tespitlerimin belki karşılığı olmayabilir…

Kocaman bir ormanı bir kibrit çöpünün kül ettiğini, kocaman bir kazan sütü ise bir damla zehrin bozduğunu göz ardı etmeyelim.

Erken teşhis hayat kurtarır.  Unutmayalım! Lider lokomotiftir…

Sağlık, huzur ve umut dolu günler dilerim.

İbrahim Dinç / Eğitimci-Gazeteci

[email protected]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
400x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Araç çubuğuna atla